Na skróty

 

   

 
 

Newsletter


Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas już 1491376 osób

Gościmy

Wyszukiwarka

RELACJA: Podsumowanie działalności DPKD w Lubaniu w 2016 PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
23.12.2016.

Od stycznia do grudnia 2016 r. Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, w ramach Dolnośląskiej Sieci Doradztwa Pozarządowego przy współpracy z Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych, prowadzi w Lubaniu Dolnośląski Punkt Konsultacyjno-Doradczy (DPK-D) dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z powiatu lubańskiego i lwóweckiego.

 

Punkt jest zlokalizowany w Lubaniu przy ul. Armii Krajowej 30, w pomieszczeniu udostępnionym nieodpłatnie przez Urząd Miasta Lubań. Doradcy w DPK-D w Lubaniu wspierają bezpłatnie przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji, klubów) i  grup nieformalnych z powiatów lubańskiego i lwóweckiego oraz osoby, które chcą rozpocząć działalność w III sektorze. Udzielamy doradztwa i konsultacji w zakresie zakładania i prowadzenia organizacji pozarządowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się tematy związane z poszukiwaniem pieniędzy na finansowanie działań. Organizacje zgłaszają się przede wszystkim z zapytaniami o źródła finansowania, jak również konsultacjami swoich pomysłów lub wniosków projektowych do różnorodnych programów krajowych czy też unijnych. DPK-D w Lubaniu udziela także doradztwa specjalistycznego, m.in. z zakresie księgowości czy też ekonomii społecznej. W ciągu prawie 12 miesięcy naszej pracy udzieliliśmy łącznie ponad 180 różnorodnych porad.

 

Współpraca z Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych, w ramach Dolnośląskiej Sieci Doradztwa Pozarządowego, umożliwiła Stowarzyszeniu P-ZFST „Pogranicze” także organizację powiatowego forum organizacji pozarządowych, które z bardzo dużym zainteresowaniem wśród stowarzyszeń i fundacji z Lubania i powiatu lubańskiego, odbyło się 12 grudnia w sali konferencyjnej ŁCR w Lubaniu. Forum, organizowane corocznie już od kilku lat, stanowi przestrzeń do wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy lokalnymi organizacjami.

 

Dzięki pozostałym działaniom animacyjnym, realizowanym przez DFOP, gościliśmy m.in. także w Krzyżowej k. Świdnicy (26.11.2016)  na Dolnośląskich Targach Organizacji Pozarządowych. Podczas tego regionalnego wydarzenia zaprezentowały się: Dolnośląska Grupa Literacka „Nurt” z Lubania,  PTSM Oddział Łużycki w Lubaniu, ZHP Hufiec Lubań, LSA „ODNOWA” w Lubaniu oraz Stowarzyszenie „WIEMY CZEGO CHCEMY” z Radonowia.

 

Wszystkim organizacjom i grupom,  korzystającym w kończącym się roku 2016  ze wsparcia DPKD w Lubaniu, dziękujemy za współpracę i serdecznie zapraszamy do dalszych kontaktów w Nowym Roku.

 

Kontakt:

Dolnośląski Punkt Konsultacyjno-Doradczy

przy Stowarzyszeniu Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”

ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań (parter, wejście od podwórza)

E-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Tel. 696 256 420  (numer czynny wyłącznie w godzinach pracy)

Godziny pracy w 2016 r.: poniedziałek – 16:00 – 20:00, wtorek – piątek 16:00 – 19:00.

 

Przykładowy obraz

„Dolnośląska Sieć Doradztwa Pozarządowego"

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2018 Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "POGRANICZE".